Az egyik legismertebb kriptotárca, a MetaMask nemrégiben jelentette be, hogy kriptokártyát indít, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy saját kezelésükben lévő (nem letétkezelői) pénzeszközeiket szabadon elkölthessék. Így a kriptobirtokosok további lehetőségeket kapnak a tokenjeik teljeskörű felhasználására. Az új kártya mögött a Mastercard áll, és a tárcaszolgáltató vállalat közleménye szerint a CompoSecure és a Baanx együttműködésével fejlesztették ki a megoldást. A termék okosszerződéseket használ az IRL (In Real Life) tranzakciók végrehajtásához, a feldolgozási sebesség öt másodperc alatti. A termék a Linea hálózatán, az Ethereum egy második réteges skálázási megoldásán működik.
Akinek ma nincs kriptokártyája, az lemarad
A cég (vagyis cégek) a centralizált tőzsdékkel kapcsolatos potenciális kockázatok alternatívájaként hozták forgalomba a nem letétkezelői kriptokártyát. Mert például februárban a volumen szerinti második legnagyobb kriptotőzsdét, a Bybitről 1,4 milliárd dollárnyi vagyont loptak el. A kártya bevezetésével a MetaMask a kriptoszektor egy igen versengő szegmensébe lép be. Az olyan nagy tőzsdék, mint a Binance, Bybit, Coinbase és már kínálnak kriptós betéti kártyákat. Ezek némelyike „kriptovisszafizetési” jutalmakkal is rendelkezik, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy digitális eszközöket szerezzenek a vásárlásaik után.
A MetaMask az utóbbi időben némileg háttérbe szorult, mivel az Ethereum ökoszisztéma iránti érdeklődés és az aktivitás kezdett elapadni. A Dune Analytics szerint a tárca az április 14-i héten mindössze 289312 dollárnyi díjat szedett be, ami jóval kevesebb, mint az egy évvel ezelőtti azonos időszakban beszedett 1,3 millió dollárnyi díj.
A fizetési megoldások a kriptovaluták egyik leggyorsabban növekvő felhasználási esetévé váltak 2025-ben. Mert bármilyen hasznossági kérdés szóba jöhet, de a leginkább mégis az érdekli az embereket, hogy mindenhol tudjanak fizetni a kriptóikkal. Az olyan luxusmárkák, mint a Dorsia, elkezdték elfogadni a különböző kriptovalutákat fizetőeszközként, míg a Signal üzenetküldő alkalmazás a hírek szerint vizsgálja a Bitcoin elfogadását a peer-to-peer tranzakciókhoz. New Yorkban pedig törvényjavaslatot nyújtottak be a Bitcoin és más kriptovaluták állami fizetésekhez való használatának legalizálására.
A Mastercard is mélyen benne van a kriptoszektorban
Tökéletesen mutatja ennek a felhasználási esetnek a fontosságát, hogy az 1,1 milliárd felhasználóval bíró Mastercard bejelentette egy globális stabilcoin fizetési rendszer elindítását. Ez magában foglalja a tárcahasználatot, a kártyakibocsátást, a kereskedői elszámolást és a láncon történő átutalásokat. A kezdeményezés célja, hogy megkönnyítse a stabilcoin-tranzakciókat a mindennapi fizetésekben. A vállalat partnerségre lépett az OKX-szel és a Nuvei cégével az OKX Card kibocsátása érdekében, amely összekapcsolja a kriptokereskedelmet a hagyományos költésekkel.
Ez a partnerség része a Mastercard szélesebb körű stratégiájának, amelynek célja, hogy világszerte több mint 150 millió kereskedőnél támogassa a stabilcoin fizetéseket, lehetővé téve a fogyasztók számára a stabilcoinok elköltését, a vállalkozások számára pedig az USDC-ben történő elszámolást. A Mastercard a Circle-lel, a Paxosszal és más cégekkel is együttműködik, hogy lehetővé tegye a stabilcoinban történő közvetlen kereskedői elszámolást.
Megjelent a BitcoinBázis oldalon.
Leave a Comment